Посада: доцент

   Науковий ступінь: кандидат психологічних наук

   Вчене звання: старший науковий дослідник

   E-mail

 

Закінчила Львівський політехнічний інститут та отримала кваліфікацію: інженер електронної техніки.

Закінчила Львівський державний університет імені Івана Франка та отримала кваліфікацію: практичний психолог

У 2008 р. захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія на тему: «Психологічні умови формування професійної компетентності учнів професійно-технічних навчальних закладів сфери обслуговування»  та отримала науковий ступінь кандидата психологічних наук.

Диплом кандидата психологічних наук зі спеціальності 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія № 048641 від 8 жовтня 2008 р.

Атестат старшого наукового співробітника зі спеціальності 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія  АС  № 000394 від 17 травня 2012 р.

З 2016 року по теперішній час працює в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова на посаді доцента (0,5 ставки) .

Досягнення і відзнаки

Почесний диплом V національної виставки-презентації «Сучасні заклади освіти – 2014» за номінацією «Сучасний професійно-технічний навчальний заклад у загальноєвропейському освітньому просторі» (2014 р.)

Має свідоцтво про реєстраціє авторського права на твір: за № 112931 Трансформаційна коучингова гра «Досягатор» (2022 р.);

Викладає блок дисциплін на курсах підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, викладачів, вчителів.

Навчальні дисципліни

Викладає блок дисциплін на курсах підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, викладачів, вчителів, психологів: «Конфліктні ситуації в педагогічній діяльності та технології управління ними», «Управління емоціями в професійній діяльності», «Основи професійної майстерності психолога», «Професійна компетентність психолога: сучасні інструменти та нові можливості», «Сучасні інтерактивні методи та інструменти», «Емоційний інтелект: сучасні інструменти роботи з емоціями».

Публікації

Авторка понад 100 наукових публікацій, з них: 8 навчально-методичних посібників, статті в міжнародних і фахових виданнях.

 

DSC 0059

   Посада: доцент

   Науковий ступінь: доктор педагогічних наук

   Вчене звання: старший дослідник

   E-mail

   

 

 

Закінчила Львівський політехнічний інститут та отримала кваліфікацію: інженер-металург, а також Львівський сільськогосподарський інститут та отримала кваліфікацію інженер-економіст.

У 2006 р. захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти на тему «Інтегративний підхід до вивчення матеріалознавства та гуманітарних дисциплін у вищих професійних училищах машинобудівного профілю» та отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук.

Диплом кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти ДК № 040075 від 15 березня 2007 р.

У 2019 захистила докторську дисертацію зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (технічні дисципліни) на тему «Методична система художньо-технічного проектування у фаховій підготовці майбутніх кваліфікованих робітників» та отримала науковий ступінь доктора педагогічних наук.

Диплом доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (технічні дисципліни) ДД № 009679 від 26 лютого 2020 р.

Атестат старшого наукового співробітника АС № 007842 від 23 лютого 2011.

1975–1978 рр. – працювала на посадах старшого техніка, інженера, молодшого наукового співробітника Фізико-механічного інституту Академії наук України.

1978-2007 рр. – працювала викладачем загальнотехнічних і економічних дисциплін у ТУ №63, СПТУ №63, ВПУ №63 (м.Львів).

2008–2014 рр. – працювала на посадах наукового співробітника, вченого секретаря, старшого наукового співробітника Львівського науково-практичного центру професійно-технічної освіти НАПН України.

2014–2015 рр. – працювала на посаді старшого наукового співробітника Львівського науково-практичного центру Інституту професійно-технічної освіти НАПН України.

2016–2019 рр. – працювала на посадах доцента кафедри освіти дорослих, загальнотехнічних дисциплін та охорони праці НПУ імені М.П.Драгоманова.

З 2019 року і по теперішній час працює доцентом кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки НПУ імені М.П.Драгоманова.

Досягнення і відзнаки

Грамота Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації за багаторічну діяльність у розвитку системи професійно-технічної освіти  (2005);

Грамота Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки за інноваційний підхід до висвітлення проблем дослідження (2011);

Грамота Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки за активну участь у науково-педагогічній діяльності (2012);

Грамота Національної академії педагогічних наук України за участь у ювілейній виставці «Національній академії педагогічних наук України – 20 років» (розділ «Натхнення») (2012);

Грамота Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки за активну участь у навчально-виховній діяльності (2013);

Почесна грамота Національної академії педагогічних наук України за творчі здобутки у дослідженні проблем теорії і методики професійної освіти (2013);

Грамота МОН України (2012);

Подяка Національної академії педагогічних наук України за багаторічну науково-педагогічну діяльність у професійно-технічній освіті та вагомий внесок у розвиток професійної педагогіки (2014);

Почесна грамота Управління професійно-технічної освіти , координації діяльності вищих навчальних закладів і науки Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації за багаторічну плідну наукову діяльність у профтехосвіті, значні досягнення у дослідженні проблем розвитку в учнів ПТНЗ технічної творчості (2014);

Подяка Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації за  високий рівень організаційно-методичного забезпечення обласного конкурсу творчості педагогів «Лідер позашкілля – 2015» (2015);

Грамота Львівського державного будинку техніки за співпрацю, сприяння розвитку науково-технічної творчості, винахідницької та раціоналізаторської діяльності в закладах професійної освіти (2018);

Грамота Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців за важливий внесок у розвиток науково-технічної творчості молоді системи професійно-технічної освіти Львівської області (2018);

Грамота Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова за сумлінну роботу та з нагоди 25-річчя створення Львівського навчально-наукового центру професійної освіти (2019);

Сертифікат в номінації «Наукові праці з проблем педагогічної і мистецької освіти», виданий Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна, за монографію «Теоретичні та методичні основи розвитку художньо-технічної творчості учнів професійної (професійно-технічної) освіти у процесі навчання технічних дисциплін» (2019).

Викладає блок дисциплін на курсах підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, викладачів, вчителів.

Навчальні дисципліни

Викладає дисципліни: «Методика викладання професійних дисциплін», «Психологія праці», «Технології педагогічного спілкування», «Культура розумової діяльності».

Публікації

Автор понад 200 наукових публікацій, з них: 11 монографій (3 одноосібні), 8 посібників, статті в міжнародних і фахових виданнях.

DSC 0059

   Посада: старший викладач

   Науковий ступінь: доктор педагогічних наук

   Вчене звання: доцент

   E-mail

  

 

Закінчила Львівський державний університет імені Івана Франка та здобула кваліфікацію викладача історії; закінчила Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут» та здобула кваліфікацію спеціаліста з економіки підприємства.

У 2012 р. захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, на тему: «Формування професійно-етичної культури майбутніх фахівців у процесі гуманітарної підготовки в медичних коледжах» та отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук.

У 2021р. захистила докторську дисертацію зі спеціальності 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти, на тему «Теоретичні та методичні засади професійно-педагогічної підготовки викладачів професійно-художніх дисциплін» та отримала науковий ступінь доктора педагогічних наук.

Диплом кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 –теорія і методика професійної освіти № 014059 від 19 грудня 2012 р.

Диплом доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти №011950  від 29 червня 2021 р

Атестат доцента за №007871 від 29 червня 2021 р. 

З 23.09.2019 – року по теперішній час працює в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.

Досягнення і відзнаки:

Грамота Львівського науково-практичного центру Інституту професійно-технічної освіти НАПН України за сумлінне виконання своїх посадових обов’язків , досягнення в дослідженні питань професійної культури (2016);

Грамота Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у львівській області за багаторічну сумлінну працю в системі професійної (професійно-технічної) освіти (2019).

Викладає блок дисциплін на курсах підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, викладачів, вчителів.

Дисциплін: «Інтерактивні методи навчання», «Модернізація освіти в сучасних умовах», «Державні стандарти і якість освіти», «Система професійно-педагогічної підготовки викладачів у ЗВО».

Публікації

Автор понад 136 наукових публікацій, з них: 3 монографії, 4 навчально-методичних посібника, статті в міжнародних і фахових виданнях, 3 статті які включені до наукометричної бази Web of Science.

DSC 0059

   Посада: доцент кафедри

   Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук

   Вчене звання: доцент

   E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

 

Закінчила Інженерно-педагогічний факультет
НПУ ім. М.П. Драгоманова за спеціальністю:
"Педагогіка та методика середньої освіти. Трудове
навчання".

У 2017 р. захистила дисертацію зі спеціальності 13.00.02 - теорія та
методика навчання технологій на тему: "Підготовка майбутніх учителів
технологій до педагогічної діяльності у позашкільних навчальних закладах"
та здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук (Диплом ДК №045594 від 12.12.2017 р.).
У період з 12 листопада по 18 грудня 2022 року пройшла підвищення кваліфікації на міжнародному стажуванні «Фандрейзинг та основи проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід» (Польща –Україна)
обсягом 180 год (6 кредитів ECTS);
23.10.2022 р. підвищення кваліфікації в ТОВ "Академія цифрового розвитку", курс "Цифрові інструменти Google для освіти" за базовим та середнім рівнем обсягом 45 год. (1,5 кредити ЕСТS);
Тренінг з "Громадянської освіти та методики її навчання" (2018, обсягом 24 години);
Курс професійного коучингу за програмою Міжнародного університету
Лідерства (США) та програмою "Педагогічний коучинг" (2019, обсягом 8 годин);
Тренінг з «Креативного мислення. Як удосконалювати існуючі ідеї» (2019);
Тренінг з «Особистої ефективності» (2019, обсягом 8 годин);

Онлайн-курс «З учнями про освіту та кар’єру» (29.03.2020, обсягом 8 годин
).
Після закінчення Інженерно-педагогічного факультету НПУ ім. М.П.
Драгоманова працювала на посаді викладача профілю "Основи швейного
виробництва", керівника гуртка "Сучасна мода" МНВК Святошинського р-на
м. Києва, секретаря деканату Інженерно-педагогічного факультету, викладача
кафедри основ виробництва, викладача кафедри позашкільної освіти,
старшого викладача кафедри теорії і методики технологічної освіти,
креслення та комп'ютерної графіки.
З листопада 2020 р. по теперішній час працює на посаді доцента
кафедри технологічної освіти Українського державного університету імені
Михайла Драгоманова.
Навчальні дисципліни
Викладає дисципліни: «Педагогічний коучинг», «Профорієнтаційна
робота ЗПО», «Практикум з основ проекційного та технічного креслення»,
«Автоматизоване робоче місце працівника освіти», «Коучинг у
громадянській освіті», «Проектування освітніх тренінгів», «Дизайн і
декоративне мистецтво». Здійснює наукове керівництво курсових,
бакалаврських, магістерських робіт, практичною підготовкою студентів
спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології і
інформатика).
Публікації
Автор понад 15 друкованих праць, з них: статті та тези  в міжнародних
і фахових виданнях.

DSC 0059

Посада: доцент кафедри

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук

E-mailЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ORCID: https://orcid.org/my-orcid?orcid=0000-0002-7303-1831

Google Scholar

 

 

 

Закінчила Ворошиловградський державний педагогічний інститут імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Педагогіка і методика виховної роботи».

та отримала кваліфікацію: Вихователь, методист за спеціалізацією образотворче мистецтво. Вчитель етики та психології сімейного життя.

У 2012 р. захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти на тему: «Розвиток професійної компетентності заступника директора професійно-технічного навчального закладу» та отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук (Диплом ДК № 009842 від 26 жовтня 2012 р.)

З 2015 року по теперішній час працює в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.

3 2017 року  по теперішній час працює  заступником декана з виховної та наукової роботи Інженерно-педагогічного факультету НПУ імені М.П. Драгоманова, секретарем Вченої ради Інженерно-педагогічного факультету НПУ імені М.П. Драгоманова.

У 2018 році закінчила докторантуру в НПУ імені М. П. Драгоманова.

Досягнення і відзнаки

Нагороджена знаком «Відмінник освіти України» (1997 р.).

Має свідоцтво про реєстраціє авторського права на твір:

за № 66102 Навчально-методичний посібник «Педагогічний коучинг» (2016 р.).

Засновник та організатор конференцій:

  • Міжнародна науково-практична конференція
    «Інновації та трансформації: концепції, проблеми, перспективи», 
    присвячена 185-річчю НПУ імені М. П. Драгоманова (2019)
  • Міжнародна науково-практична конференція

     «Сучасні прикладні ігропрактичні технології в освіті, науці, бізнесі» (2020)

Навчальні дисципліни

Викладає дисципліни: «Педагогічні технології в технологічній освіті», «Педагогічний коучинг»

Публікації

Автор понад 80 наукових публікацій, з них: 3 монографії, 2 навчально-методичних посібника, методичні рекомендації, статті та тези  в міжнародних і фахових виданнях.

Посада: завідувач кафедри

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

 

 

Закінчила Глухівський державний педагогічний інститут імені С.М. Сергєєва-Ценського (нині Глухівський національний  педагогічний університет імені О. Довженка) за спеціальністю «Загальнотехнічні дисципліни і профорієнтація».

У 2002 році захиcтила дисертацію на тему: «Дидактичні основи курсу профорієнтації у підготовці вчителя трудового навчання» за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика трудового навчання під керівництвом член-кореспондента НАПН України, доктора педагогічних наук, професора В.К.Сидоренка, (диплом №014845 від “12”червня 2002 року).

У 2005 році отримала вчене звання доцента (атестат №009969 від “17” лютого 2005 року).

Після закінчення Глухівського державного педагогічного інституту імені С.М. Сергєєва-Ценського (нині Глухівський національний  педагогічний університет імені О. Довженка), працювала на посаді асистента, старшого викладача кафедри педагогіки і психології, доцента кафедри педагогіки, директора ННІ допрофесійної та післядипломної освіти Глухівського національного  педагогічного університету імені О. Довженка; з 2016 по 2018 роки – доцент кафедри професійної освіти та менеджменту, директор Центру компетентнісно-орієнтованої освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; з 2018 по 2020 роки працювала на посаді заступника директора ННІ неперервної освіти Національного авіаційного університету (НАУ), доцента кафедри управління професійною освітою цього ж закладу вищої освіти.

З вересня 2020 до січня 2023 року, працює на посаді доцента кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки Інженерно-педагогічного факультету НПУ імені М. П. Драгоманова.

З 16 січня завідувачка Кафедри технологічної освіти.

Нагороди: нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти», «Почесна грамота Міністерства освіти і науки України», «Подяка Голови Сумської обласної адміністрації», «Грамота Глухівської міської адміністрації», «Грамота КЗ «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», «Подяка КЗ «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»»», «Грамота Глухівського національного педагогічного університету імені О.Довженка», «Подяка Глухівського національного педагогічного університету імені О.Довженка»

Коло наукових інтересів: методологічні та методичні проблеми професійної підготовки майбутнього вчителя, психолого-педагогічні аспекти професіоналізації педагога, теоретико-методологічні й методичні проблеми профорієнтології (професійної орієнтації).

Викладає курси: «Теорія та методика профорієнтаційної роботи», «Історія трудового та професійного навчання», «Теорія і методика навчання технології у старшій школі», «Теорія і методика профільного навчання», «Інновації у STEM-освіті». Здійснює наукове керівництво бакалаврських і магістерських робіт студентів.

Основні наукові праці: Автор понад 100 друкованих праць, із них: 3 монографії, навчально-методичні посібники, навчальні програми, методичні рекомендації, статті та тези  в міжнародних і фахових виданнях (Scopus, Copernicus).

DSC 0059

   Посада: професор

   Науковий ступінь: доктор педагогічних наук,
   кандидат психологічних наук

   Вчене звання: старший науковий співробітник

   E-mailЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

   Моб: +380987931883                  

 

У 2000 році закінчив Вінницький державний медичний університет імені М.І.Пирогова, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа», здобув кваліфікацію  лікаря.               

Кандидат психологічних наук (2006), дисертація на тему «Психологічна допомога безробітним у кризовому стані в умовах професійної перепідготовки» за спеціальністю 19.00.07 - Педагогічна та вікова психологія під керівництвом Балла Георгія Олексійовича член-кореспондента АПН України, доктора психологічних наук, професора.

Старший науковий співробітник (2014 р.) за спеціальністю теорія і методика професійної освіти.

Доктор педагогічних наук (2014 р.),  дисертація на тему    «Теорія і практика формування  основ професійної  компетентності  майбутніх фахівців ресторанного сервісу у професійно-технічних навчальних закладах» за спеціальністю 13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти під керівництвом   академіка НАПН України, доктора психологічних наук, професора Беха Івана Дмитровича.

З 2006 р. старший науковий співробітник Інституту професійно-технічної освіти НАПН України. Нині - професор кафедри теорії і методики технологічної освіти,  креслення та комп’ютерної графіки інженерно-педагогічного факультету НПУ імені  М. П. Драгоманова  (з 2017 року).                                                                             

Стаж науково-педагогічної діяльності 12 років.

Коло наукових інтересів: психолого-педагогічні засади ефективності праці та професійного здоров’я сучасної особистості.     

Викладає курс: «Психологія праці та трудового виховання»; «Здоров’я зберігаючі технології»

Основні наукові праці: Основні наукові здобутки Ю.О.Павлова викладені у 48 наукових працях. Серед яких –1 монографія («Формування професійної компетентності фахівців ресторанного сервісу»);  3 навчально-методичні посібники («Розробка навчально-методичного забезпечення  компетентнісної підготовки майбутніх фахівців ресторанного сервісу у професійно-технічних навчальних закладах»; «Формування  професійного здоров’я  майбутніх фахівців у ПТНЗ»; «Розробка програми коригуючо-діяльнісної підтримки  майбутніх фахівців ресторанного сервісу в оволодінні основами  професійної компетентності».

 

DSC 0059

   Посада: професор кафедри 

   Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук 

   Вчене звання: доцент

   E-mail

   Перейти до повної інформації

 

 

Олефіренко Тарас Олексійович

Народився 09 грудня 1985 року в м. Богуславі Київської області.
У 2008 році закінчив Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. За фахом – викладач технічних дисциплін, інформаційної техніки, креслення та безпеки життєдіяльності.

Кандидат педагогічних наук (2012 р.), дисертація на тему “Формування графічних компетентостей у майбутніх учителів технологій” за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика навчання професійної освіти під керівництвом член-кореспондента НАПН України, доктора педагогічних наук, професора В. К. Сидоренка. Доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки (2014 р.). Професор кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки (2016 р.)

Член редакційної колегії науково-методичного журналу «Трудова підготовка в рідній школі» видавництво "Педпреса". 

Стаж науково-педагогічної діяльності понад 14 років.

З 2006 року працював на посадах вчителя загально-освітнього закладу середньої освіти, лаборанта, завідувача лабораторією, викладача, старшого викладача, доцента. З 2016 р. – професор кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки. З 2012 р. – начальник Навчально-методичного центру та відповідальний секретар Приймальної комісії НПУ імені М. П. Драгоманова. Нині декан педагогічного факультету НПУ імені М. П. Драгоманова.

Нагороди: нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти», «Почесна грамота Міністерства освіти і науки України», «Подяка Міністерства освіти і науки України», «Подяка Голови Київської міської адміністрації», «Срібна медаль «М. П. Драгоманов», «Відзнака «Драгоманівська родина», «Орден Помісної Української Православної Церкви «Володимира Великого ІІІ ступеня» «Благословенна грамота та Хрест із відзнакою за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом» медаль «За жертовність і любов до України», медаль «За сумлінну працю».

Коло наукових інтересів: методологічні та методичні проблеми графічної підготовки; технічна та компютерна графіка; теорія і методика трудового навчання; забезпечення якості підготовки майбутніх учителів технологій; науково-методичні основи проектно-технологічної діяльності; проектування навчально-методичного забезпечення в закладах вищої освіти.

Викладає курси: «Основи комп’ютерної графіки», «Комп’ютерна графіка», «Інженерна та комп’ютерна графіка».

Основні наукові праці: Основні наукові здобутки Т. О. Олефіренка викладені у понад 35 наукових працях. Серед яких – 1 колективна монографія «Трудове навчання та креслення у контексті сучасних інновацій: теоретико-методичні аспекти», навчально-методичні посібники, навчальні програми та ін.

DSC 0059

   Посада: професор

   Науковий ступінь: доктор  педагогічних наук,
   кандидат технічних наук;
   dr hab.nauk humanistycznych (Polska)

   Вчене звання: професор зі спеціальності 
  13.00.04 теорія і методика професійної освіти

   E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

   Моб: +380677988358

У 1972 році закінчила Одеський технологічний інститут харчової промисловості ім.. М.В.Ломоносова - теперішня назва  Одеська національна академія харчових технологій. Кваліфікація інженер-технолог за спеціальністю  технологія молока та молочних продуктів.

Кандидат технічних наук (1984 р.), дисертація на тему «Улучшение консистенции кисломолочных напитков пониженной жирности с плодово-ягодными наполнителями» за спеціальністю 05.18.04 – технологія м’ясних, молочних і рибних продуктів.

Доктор педагогічних наук (2002 р.), дисертація на тему «Теоретико-методологічні основи професійного навчання молодшого спеціаліста сільськогосподарського профілю»  за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти  .

Старший науковий співробітник за спеціальністю теорія і методика професійної освіти (2005 р.).

Професор зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти (2011).

Dr hab. nauk humanistycznych (Polska, 2005 r.).

Член редакційної ради журналу „Szkoła-Zawód-Praca”  - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz – Polska; член редакції журналів «Zęszyty Naukowe  Nauki Ekonomiczne  Economic Notes oraz «Społeczeństwo. Edukacja. Język  Society. Education. Language» -  Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku- Polska. 

З 1972 року працювала на посаді викладача спеціальних дисциплін.  З 2003 року на посаді професора, провідного наукового співробітника відділу дидактики професійної освіти Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України.  З 2006 року завідувач лабораторії сфери послуг і туризму Інституту професійно-технічної освіти АПН України. завідувач лабораторії професійної орієнтації і виховання, головний науковий співробітник лабораторії професійної орієнтації і виховання. Завідувач кафедри теорії і практики туризму Львівського інституту економіки і туризму (2016-2018). Нині - професор кафедри теорії і методики технологічної освіти,  креслення та комп’ютерної графіки інженерно-педагогічного факультету НПУ імені  М. П. Драгоманова  (з 2018 року).                                                                       

Нагороди: «Заслужений вчитель України»  (1999). Грамота Верховної Ради України  (2012). Знак  «Відмінник освіти України» (1997.); Нагрудний знак «За наукові досягнення» (2006); медаль  «Ушинський К.Д.» (2009 ); грамота АПН України (2009);  почесна грамота НАПН України (2010, 2015, 2016).

Коло наукових інтересів: психологія та педагогіка праці; теоретичні і практичні засади кар’єри особистості в ринкових умовах; компетентнісно-орієнтовані технології професійного навчання; інноваційні технології професійного розвитку майбутніх фахівців; мотивація та професійна успішність і підприємництво; професійна самореалізація особистості в умовах сучасних соціально-економічних змін.

Викладає курси: «Основи кар’єрного менеджменту»; «Підприємництво і професійний успіх»; «Теорія і практика розвитку кар’єри»; «Технологічна освіта і ринок праці»; «Кар’єрний розвиток вчителя»; «Основи підприємництва»; «Професійна адаптація кадрів».

Під керівництвом В.Т.Лозовецької захищено 8  кандидатів: Л.В. Грибова «Організаційно-методичні засади підвищення кваліфікації фахівців сфери туризму»;  І.І. Гайовий «Формування професійних умінь майбутнього фахівця ресторанної справи у процесі фахової підготовки»»; В.В. Полуда В. В. «Формування професійної компетентності майбутніх фахівців готельного господарства у процесі фахової підготовки»; І.І. Радзієвська «Формування професійної компетентності майбутніх медичних сестер у процесі вивчення фахових дисциплін»;  Л.В.Гусечко «Використання модульних технологій у професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників ресторанного сервісу; М.Р. Яцик «Формування професійної компетентності майбутніх магістрів з менеджменту економічної безпеки у процесі фахової підготовки»; Ольга Дагмара  Міхальська «Формування здоров’язберігаючих компетенцій  в учнівської молоді Польщі»- (громадянка Польщі); А.П.Бойчук « Педагогічні умови професійної підготовки майбутніх агентів з організації туризму  у професійно-технічних навчальних закладах»;  1 доктор наук - Ева Вишневська «Професійна підготовка вчителів у Польщі на тлі європейського інтеграційного процесу» (громадянка Польщі).

Основні наукові праці: Основні наукові здобутки В.Т.Лозовецької  викладені в  126 наукових працях. Серед яких 4 монографії: Valentyna Lozovetska. Monografia:  CAREER AND PROFESSIONAL DEVELOPMENT IN THE CONTEXT OF SOCIO-ECONOMIC CHANGES (w języku angielskim). Wydawnictwo Naukowe Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku (Polska, 2020); «Професійна кар’єра особистості в сучасних умовах праці» (2015); «Професійна орієнтація молоді в умовах сучасного ринку праці» (2012); «Теорія і практика професійного навчання молодшого спеціаліста  на матеріалах вищих навчальних закладів I, II рівнів  акредитації  переробних галузей  сільськогосподарського виробництва (2001); 1 навчальний посібник «Методика вивчення технологій галузевого виробництва»  (2006) - Гриф Міністерства освіти і науки України); 29 статей у наукових фахових  виданнях Польщі, зокрема  польською мовою (26) та англійською мовою (3).

 

DSC 0059

   Посада: доцент кафери

   Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук

   E-mail

 

 

 

 

У 2009 році закінчила Академію муніципального управління і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Фінанси» та здобула кваліфікацію Магістра з фінансів.

У 2010 році закінчила Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова (нині УДУ імені Михайла Драгоманова) та отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Дефектологія» та здобула кваліфікацію викладача корекційної педагогіки та спеціальної психології; вчителя-дефектолога; психолога соціально-реабілітаційних закладів для осіб з особливостями психофізичного розвитку.

Із 2003 року працювала на посадах лаборанта, майстра виробничого навчання, викладача, старшого викладача Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Із 01.11.2013 по 31.10.2017 рр. навчалася в аспірантурі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

20 жовтня 2022 року успішно захистила дисертацію за спеціальністю Теорія і методика професійної освіти на тему: «Формування професійної компетентності майбутніх учителів технологій мультимедійними засобами».

Із 01.02.2023 року й по теперішній час працює доцентом кафедри технологічної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

Наукові праці:

  1. Dudka T. Yu., Chumak M. Yе., Markus I. S. Рedagogical fundamentals of the research of knowledge management development in higher education. Modern approaches to knowledge management development: collective monograph / editorial board: Darko Bele, Lidija Weis; Ljubljana School of Business. Ljubljana, 2020. S. 412–423.

  2. Чумак М. Є., Маркусь І. С. Профорієнтаційна робота в середній загальноосвітній школі в умовах профільного навчання. Наукові записки. Серія педагогічні та історичні науки. Київ : Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2013. Вип. 115. С. 235–242.

  3. Маркусь І. С. Формування художньо-образних уявлень учнів в процесі трудового навчання. Наукові записки. Серія педагогічні та історичні науки. Київ : Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2014. Вип. 122. С. 104–110.

  4. Маркусь І. С. До питання формування художньо-образного мислення як передумови творчого розвитку учнів на уроках трудового навчання. Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія 5. Педагогічні науки: реалії та перспективи. 2014. Вип. 46. С. 166–170.

  5. Маркусь І. С. Психолого-педагогічні аспекти формування художньо-образного мислення в учнів на уроках трудового навчання. Збірник наукових праць Рівненського державного гуманітарного університету «Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти». 2015. Вип.12(55). Частина 2. С. 216–224.

  6. Маркусь І. С., Сиротюк В.Д. Підготовка майбутнього вчителя до організації науково-дослідної роботи учнів як тенденція трудового навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 5. Педагогічні науки : реалії та перспективи. 2016. Вип. 54. С. 92–97.

  7. Олефіренко Т. О., Маркусь І. С. Підготовка майбутніх інженерів-педагогів: дуальна форма навчання робітників. Наукові записки. Серія педагогічні науки. Київ : Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2017. Вип.133. С.168–173.

  8. Шевченко В.В., Маркусь І. С. Теоретичні аспекти використання мережевих сервісів на основі хмарних технологій в процесі підготовки майбутніх учителів технологій. Наукові записки. Серія педагогічні науки. Київ : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2018. Вип. 139. С. 247–256.

  9. Маркусь І. С. Професійна підготовка майбутніх учителів технологій в умовах інформатизації. Інноваційна педагогіка. 2020. Том 1. Вип. 30. С. 98–103.

  10. Маркусь І. С. Педагогічні умови формування професійної компетентності майбутніх учителів технологій засобами мультимедійних технологій. Збірник наукових праць «Педагогічні науки». Херсон, 2021. Вип. 94. С. 93–99.

  11. Довгополик К. А., Маркусь І. С. Досвід опрацювання наявних платформ для реалізації smart-комплексів під час підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій. Наукові записки. Серія педагогічні науки. Київ : Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2021. Вип. 151. С. 53–63.

  12. Markus I. Тhe problem of professional training of teachers of labor education and technologies in high school abroad. Paradigm of knowledge. Frankfurt. TK Meganom LLC. 2020. № 5(43). S. 214–229.

  13. Маркусь І. С. До питання формування професійної компетентності майбутніх учителів технологій. Modern directions of scientific research development : Proceedings of the 8th International scientific and practical conference. BoScience Publisher. Chicago, USA. 26-28.01.2022. С. 553-557.

  14. Маркусь І. С. Компаративний аналіз зарубіжного досвіду щодо професійної підготовки вчителів технологій. Modern scientific research: achievements, innovations and development prospects : Proceedings of the 8th International scientific and practical conference. MDPC Publishing. Berlin, Germany. 23-25.01.2022. С. 395-400.

  15. Маркусь І. С. Теорія і практика формування графічних умінь у школярів на уроках трудового навчання. Науково-методичний журнал «Трудова підготовка в сучасній школі». 2013. № 11 (115). С. 41–45.

  16. Маркусь І. С. Вплив художньо-образного мислення на творчий розвиток учнів 5-9 класів на уроках трудового навчання. Науково-методичний журнал «Трудова підготовка в рідній школі». 2014. №2 (118). С. 13–15.

  17. Маркусь І. С., Буйний М.В. Технологія ажурного випилювання з фанери в процесі трудової підготовки школярів. Науково-методичний журнал «Трудова підготовка в рідній школі». 2017. №3 (135). С. 45–48.

  18. Шевченко В. В., Маркусь І. С. Роль та місце педагогічних програмних засобів у системі підготовки майбутніх учителів технологій. Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 13. Проблеми трудової та професійної підготовки. 2017. Вип. 9. С. 99–104.

  19. Маркусь І. С. Формування знань про теорію й методи теоретичного пізнання: ідеалізація та моделювання у фізиці. Науково-методичний журнал «Фізика та астрономія в рідній школі». 2019. №5 (146). С. 32–35.

  20. Маркусь І. С., Сеньківська Л. І. Структурно-функціональна модель формування професійної компетентності здобувачів освіти засобами мультимедіа. Наукові записки. Серія педагогічні науки. Київ : Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2020. Вип. 148. С. 102–112.

  21. Маркусь І. С. Реалізація структурно-функціональної моделі формування професійної компетентності майбутніх учителів технологій засобами мультимедіа. Наукові записки. Серія педагогічні науки. Київ : Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2020. Вип.149. С. 69–80.

DSC 0059

 Посада: доцент кафедри

 Науковий ступінь: кандат педагогічних наук

 Вчене звання: доцент

 Email:

 

 

 

 

У 2003 році закінчила Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. За фахом – учитель трудового навчання, технологій, конструювання і моделювання одягу, креслення та безпеки життєдіяльності.

Кандидат педагогічних наук (2012 р.), дисертація на тему «Методичні засади розвитку творчих здібностей старшокласників в умовах проектно-технологічної діяльності» за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання технологій під керівництвом члена-кореспондента, академіка НАПН України, доктора педагогічних наук, професора В.К. Сидоренка. Доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки (2014 р.).

Стаж науково-педагогічної діяльності 18 років.

З 2002 року працювала на посадах лаборанта, викладача, старшого викладача, доцента (дотепер) кафедри Технологічної освіти (кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки) факультету технологій та дизайну (Інженерно-педагогічного факультету) Українського державного університету імені М.П. Драгоманова (Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова).

Коло наукових інтересів: сучасна методологія технологічної освіти, теорія і методика навчання технологій, розвиток творчих здібностей, формування творчого та критичного мислення, проєктно-технологічна діяльність, профільне навчання, графічна підготовка, психологія творчості та педагогічний дизайн.

Викладає курси: «Теорія і методика навчання технологій», «Основи проєктно-технологічної діяльності», «Матеріалознавство».

Основні наукові праці: Основні наукові здобутки викладені у понад 35 наукових працях.

DSC 0059

Посада: декан інженерно-педагогічного факультету Національного педагогічного факультету імені М.П.Драгоманова

Науковий ступінь: доктор педагогічних наук

Вчене звання: професор

E-mail

Cписок наукових та навчально-методичних праць

Перейти до повної інформації

 

У 1999 році закінчив Херсонський державний педагогічний університет. За фахом – Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання.

Кандидат педагогічних наук (2008 р.), дисертація на тему «Навчання учнів 8-9 класів уявним просторовим перетворенням у графічній діяльності на уроках креслення» за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика навчання креслення під керівництвом член-кореспондента НАПН України, доктора педагогічних наук, професора В.К.Сидоренка. Доцент кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки (2011 р.).

Доктор педагогічних наук (2020 р.,) дисертація на тему «Теоретичні і методичні засади забезпечення якості підготовки майбутніх учителів технологій на основі інтегрованого навчання» за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти наукові консультанти дійсний член (академік) НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Р.С.Гуревич та член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор В.К.Сидоренко.

Професор кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки (2021 р.).

Головний редактор науково-методичного журналу «Трудова підготовка в рідній школі» видавництва «Педагогічна преса».

Голова Науково-методичної комісії із загальної, професійної освіти та спорту сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України; член підкомісії з розробки Державного стандарту зі спеціальності 014 Середня освіта (трудове навчання та технології).

Стаж науково-педагогічної діяльності понад 20 років.

З 1999 року працював на посадах вчителя трудового навчання та креслення, завідувача лабораторією, викладача, старшого викладача, доцента, професора, начальника відділу по роботі з іноземними студентами, завідувача кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки. Нині декан інженерно-педагогічного факультету НПУ імені М.П.Драгоманова (з 2016 року).

Нагороди: «Почесна грамота Міністерства освіти і науки України», медаль «М. П. Драгоманов», медаль «Святих Кирила і Мефодія», медаль «За жертовність і любов до України», медаль «Знання, душу, серце – дітям», медаль «За сумлінну працю», «Благословенна грамота та Хрест із відзнакою за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом», нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «За наукові та освітні досягнення», «Почесна грамота Кабінету Міністрів України».

Коло наукових інтересів: методологічні та методичні проблеми графічної підготовки; технічна та комп'ютерна графіка; теорія і методика трудового навчання; забезпечення якості підготовки майбутніх учителів технологій; науково-методичні основи проектно-технологічної діяльності; проектування навчально-методичного забезпечення в закладах вищої освіти.

Основні наукові праці: Основні наукові здобутки Д. Е. Кільдерова викладені у понад 90 наукових працях. Серед яких – 5 монографій «Підготовка майбутніх учителів технологій на засадах інтегрованого навчання»; «Проектування магістрантами навчально-методичного забезпечення»; «Формування професійної компетентності майбутніх учителів технологій в процесі вивчення фахових дисциплін»; «Актуальні питання графічної підготовки в закладах загальної середньої освіти: теорія, методологія, практика»; «Трудове навчання та креслення у контексті сучасних інновацій: теоретико-методичні аспекти»; 3 навчальних посібники «Креслення»; «Педагогічний коучинг»; «Методологія і методи педагогічних досліджень»; 25 навчально-методичних посібника, навчальні програми і ін..

 

DSC 0059

   Посада: завідувач лабораторії

   E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  

 

 

 

 

 

У 2006 році закінчила Київський професійний ліцей сфери послуг і здобула професію швачки, кравця, закрійника.

У 2011 р. закінчила НПУ ім. М.П. Драгоманова й отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання» та здобула кваліфікацію магістра технологічної освіти, викладача технічних дисциплін та методики викладання конструювання і моделювання одягу, вчителя початкового професійного навчання за профілем «Конструювання і моделювання одягу».

Після закінчення університету по теперішній час працює на посаді завідувача лабораторією нарисної геометрії та креслення кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки (нині Кафедра технологічної освіти).

З 2012 року по 2016 рік навчалася в аспірантурі НПУ ім. М.П. Драгоманова.

З 2017 року є куратором ECTS спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання і технології).

З 2020 року призначена відповідальною за практику кафедри теорії і методики технологічної освіти креслення та комп’ютерної графіки (нині Кафедра технологічної освіти), керує курсовими та бакалаврськими роботами.

У період з 26.11.2020 р. по 29.01.2021 р. пройшла підвищення кваліфікації на базі «Львівського навчально-наукового центру професійної освіти» за програмою: «Управління навчальним закладом» 180 год.

Публікації

Має статті та тези у фахових виданнях.

   
© NPUROUNDER