Посада: доцент

Науковий ступінь: доктор педагогічних наук

Вчене звання: старший дослідник

Закінчила Львівський політехнічний інститут та отримала кваліфікацію: інженер-металург, а також Львівський сільськогосподарський інститут та отримала кваліфікацію інженер-економіст.

У 2006 р. захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти на тему «Інтегративний підхід до вивчення матеріалознавства та гуманітарних дисциплін у вищих професійних училищах машинобудівного профілю» та отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук.

Диплом кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти ДК № 040075 від 15 березня 2007 р.

У 2019 захистила докторську дисертацію зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (технічні дисципліни) на тему «Методична система художньо-технічного проектування у фаховій підготовці майбутніх кваліфікованих робітників» та отримала науковий ступінь доктора педагогічних наук.

Диплом доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (технічні дисципліни) ДД № 009679 від 26 лютого 2020 р.

Атестат старшого наукового співробітника АС № 007842 від 23 лютого 2011.

1975–1978 рр. – працювала на посадах старшого техніка, інженера, молодшого наукового співробітника Фізико-механічного інституту Академії наук України.

1978-2007 рр. – працювала викладачем загальнотехнічних і економічних дисциплін у ТУ №63, СПТУ №63, ВПУ №63 (м.Львів).

2008–2014 рр. – працювала на посадах наукового співробітника, вченого секретаря, старшого наукового співробітника Львівського науково-практичного центру професійно-технічної освіти НАПН України.

2014–2015 рр. – працювала на посаді старшого наукового співробітника Львівського науково-практичного центру Інституту професійно-технічної освіти НАПН України.

2016–2019 рр. – працювала на посадах доцента кафедри освіти дорослих, загальнотехнічних дисциплін та охорони праці НПУ імені М.П.Драгоманова.

З 2019 року і по теперішній час працює доцентом кафедри теорії і методики технологічної освіти, креслення та комп’ютерної графіки НПУ імені М.П.Драгоманова.

Досягнення і відзнаки

Грамота Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації за багаторічну діяльність у розвитку системи професійно-технічної освіти  (2005);

Грамота Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки за інноваційний підхід до висвітлення проблем дослідження (2011);

Грамота Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки за активну участь у науково-педагогічній діяльності (2012);

Грамота Національної академії педагогічних наук України за участь у ювілейній виставці «Національній академії педагогічних наук України – 20 років» (розділ «Натхнення») (2012);

Грамота Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки за активну участь у навчально-виховній діяльності (2013);

Почесна грамота Національної академії педагогічних наук України за творчі здобутки у дослідженні проблем теорії і методики професійної освіти (2013);

Грамота МОН України (2012);

Подяка Національної академії педагогічних наук України за багаторічну науково-педагогічну діяльність у професійно-технічній освіті та вагомий внесок у розвиток професійної педагогіки (2014);

Почесна грамота Управління професійно-технічної освіти , координації діяльності вищих навчальних закладів і науки Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації за багаторічну плідну наукову діяльність у профтехосвіті, значні досягнення у дослідженні проблем розвитку в учнів ПТНЗ технічної творчості (2014);

Подяка Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації за  високий рівень організаційно-методичного забезпечення обласного конкурсу творчості педагогів «Лідер позашкілля – 2015» (2015);

Грамота Львівського державного будинку техніки за співпрацю, сприяння розвитку науково-технічної творчості, винахідницької та раціоналізаторської діяльності в закладах професійної освіти (2018);

Грамота Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців за важливий внесок у розвиток науково-технічної творчості молоді системи професійно-технічної освіти Львівської області (2018);

Грамота Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова за сумлінну роботу та з нагоди 25-річчя створення Львівського навчально-наукового центру професійної освіти (2019);

Сертифікат в номінації «Наукові праці з проблем педагогічної і мистецької освіти», виданий Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна, за монографію «Теоретичні та методичні основи розвитку художньо-технічної творчості учнів професійної (професійно-технічної) освіти у процесі навчання технічних дисциплін» (2019).

Викладає блок дисциплін на курсах підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, викладачів, вчителів.

Навчальні дисципліни

Викладає дисципліни: «Методика викладання професійних дисциплін», «Психологія праці», «Технології педагогічного спілкування», «Культура розумової діяльності».

Автор понад 200 наукових публікацій, з них: 11 монографій (3 одноосібні), 8 посібників, статті в міжнародних і фахових виданнях.